o tym, jak idę
piątek, 24 października 2008
Geologia dowodzi, że skamieliny róznią się wiekiem. Paleontologia pokazuje sekwencję skamielin, listę gatunków przedstawiających zmiany w czasie. Taksonomia pokazuje pokrewieństwo gatunków. Ewolucja zbiera razem i wyjaśnia te wszystkie wątki. Kreacjonizm to zwyczaj zamykania oczu i krzyczenia "nie wyjaśnia!".
Anonim

I tak minął tydzień...
...pod znakiem walki z kupą. Która to ciągle chciała opuścić Ulę, ale że jej poprzedniczka,zbita i twarda, poraniła delikatną pupkę, rzadko i z ogromnym bólem wypuszczanej. Dziś po południu zaczęliśmy obserwować wzorajszy wsad do Uli, o dobrej konstystencji. A dziecko już nie spędza dnia na kanapie starając się nie wykonywać ruchów,które pobudzałyby perystaltykę jelit.

No i w przedszkolu była tylko w poniedziałek, bo dopiero dziś przestała mówić "Ała" co dwie minuty.

Ufff. Jak dobrze.

A ja z okazji towarzyszenia w diecie pobudzajcej jelita też spędzałam duzo czasu w toalecie - ale sok z suszonych śliwek jest taki pyszny:).
22:33, panpaniscus
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 października 2008
Dlaczego Ben Goldacre
Bo z dnia na dzień ten człowiek stał się dla mnie bohaterem. Autor kolumny "Bad science" ("Kiepska nauka") w The Guardian.  Ostatnio wyszła jego książka pod tym samym tytułem, no i prowadzi blog. Czym się zajmuje? Zwalczaniem głupoty i oszustwa - to tak w skrócie.

W tym roku Goldacre opublikował w Guardianie serię artykułów o ludziach, którzy sprzedają preparaty witaminowe jako lekarstwo na AIDS. Jeden z bohaterów jego artykułów, Matthias Rath, przegrał niedawno proces, który wytoczył Goldacre i Guardianowi za te artykuły.

Sąd stwierdził, że Goldacre może swobodnie pisać o tym multimilionerze, sprzedawcy witamin, który - z poparciem władz - propaguje zażywanie preparatów witaminowych zamiast leków na AIDS.
Rath  twierdzi, że jego preparaty witaminowe leczą wszystko - raka, cukrzycę, choroby naczyniowe, no i HIV/AIDS. W Południowej Afryce prowadził nierejstrowane badania kliniczne tych witamin - w wyniku których część uczestników zmarła. Agresywna reklama skierowana do chorych, podkreślanie toksyczności leków przeciwwirusówych i niebezpieczeństwa ich stosowania, wsparcie władzy zrobiło swoje - a Południowa Afryka jest dotknięta epidemią AIDS. Leki przeciwirusowe to nie witamina C, chce mi się napisać. Powodują nieprzyjemne skutki uboczne, ale działają - np. zmniejszają kilkukrotnie prawdopodobieństwo zarażenia dziecka przez matkę.
W tej chwili w Południowej Afryce ponad 5 milionów ludzi jest zarażonych HIV. Jedna trzecia kobiet w ciąży to nosicielki wirusa. Rocznie ponad 70 000 dzieci zaraża sięod matki wirusem HIV.
Ostatnio Roth rozpoczął intensywną kampanię reklamową w innym kraju, gdzie liczba zakażeń i zachorowań rośnie - w Rosji.
Czy to, co robi można zakwalifikować jako ludobójstwo?


22:00, panpaniscus
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 października 2008
Stare pytania Epikura wciąż pozostają bez odpowiedzi. Czy [Bóg] chce zapobiegać złu, ale nie jest w stanie? Wtedy nie jest wszechmocny. Jest w stanie, ale nie chce? Zatem jest złośliwy. Jest w stanie i chce? Skąd zatem zło?

David Hume
niedziela, 12 października 2008
Jesiennie
Znowu dookoła żółto,liściasto, kasztanowo. Po zimnym i brzydkim wrześniu - już się bałam, że te żółcie i czerwienie tylko w słoikach z leczo na zimę zobaczę - ostatnie kilka dni to lazurowe niebo, szmaragdowe trawniki i spadające złote, żółte, pomarańczowe, czerwone liście.
Nasycić się słońcem na zapas, na zimę.

Biegnę przez park

październik rozpina mi płaszcz

odrastam jesienią odrastam

żółtymi liśćmi odrastam

słońce plami mój kark niezmywalnie

odrastam jesienią odrastam

żyję

nieodwołalnie23:36, panpaniscus , Drobiazgi
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2